<<< Новини

Дистанційне навчання як сучасна освітня технологія

06 березня 2019

Дистанційне навчання: проблеми та перспективи. Під таким гаслом пройшов черговий педагогічний інформаційно-практичний семінар викладачів економіки і фінансів коледжів та технікумів Одеської області. У семінарі взяли участь 20 викладачів області з 12 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Інформаційну частину по застосуванню технологій дистанційного навчання(ДН) відкрив гість семінару – директор Центру дистанційного навчання ОНАХТ – Корнієнко Ю.К. Він поінформував учасників семінару про основні положення дистанційного навчання, вимоги, оцінювання, питання організації та контролю ДН. Робота на семінарі розпочалась із активного обговорення актуальності та можливості впровадження технологій ДН у навчальний процес коледжів та технікумів.

Практичний тренінг по застосуванню технологій ДН виклала викладач Коледжу ОДАТРЯ, к.т.н. – Перетяка Н.О., яка поділилась своїми цікавими та корисними напрацюваннями та досвідом застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчальному процесі (при дипломному проектуванні). Викладач КНТІІС ОНАХТ - Березовська Л.В., поділилась практичним досвідом впровадження технологій дистанційного навчання в КНТІІС ОНАХТ при проходженні практики та захисту дипломів українськими студентами в інших країнах.

На фото: Учасники педагогічного інформаційно-практичного семінару. Доповідач – Корнієнко Ю.К.

На життєву необхідність, переваги та недоліки дистанційного навчання вказала М. І. Кімуржий, заступник директора з навчальної та навчально-виробничої роботи Філії «Білгород-Дністровський економіко-правовий коледж» ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки торгівлі».

Викладачі обласної методичної комісії зацікавились питаннями організації дистанційної форми навчання, сучасними технологіями дистанційного навчання, формами та засобами впровадження дистанційних технологій навчання у вищу освіту, інструментами спілкування та способами оцінювання у дистанційному навчанні та інше.

Наприкінці роботи семінару усі учасники виявили бажання вийти з методичними рекомендаціями та пропозиціями до Ради директорів щодо активного впровадження ДН у навчальний процес коледжів та технікумів Одеської області.

У перерві роботи семінару організатори заходу запропонували учасникам семінару екскурсію по дендропарку на території коледжу нафтогазових технологій, інженерії та інфраструктури сервісу ОНАХТ.

Треба відмітити високий рівень організації технічної підготовки та культурної програми зустрічі учасників семінару. Викладачі методичної комісії дякують організаційний комітет ОМК за створення плідної робочої атмосфери та теплих спогадів.

На фото: Екскурсія по дендропарку «Студентський»(Гід - студентка Настя)

Символічно , що усі наші започаткування, бажання втілити ДН у свої коледжі та технікуми, були пов’язані з першим сонячним днем наприкінці зими, свіжим вітром, чистим повітрям та дружньою єдністю усіх учасників семінару запроваджувати технології дистанційного навчання у своїх ВНЗ.

На фото: Учасники педагогічного інформаційно-практичного семінару(Фото напам’ять.)

Автор статті: Коробкіна О.В. – голова обласної методичної комісії викладачів економіки і фінансів ВНЗ І-ІІ р.а. Одеської області, викладач Одеського технічного коледжу ОНАХТ

Автор фото: Дурбалова Н.І. – викладач, голова циклової комісії економічних дисциплін КНТІІС ОНАХТ.