<<< Новини

Інформаційний тренінг

03 листопада 2017

У рамках профорієнтаційної роботи методичної комісії викладачів економіки і фінансів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області 25 жовтня 2017 року в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Грушевського відбувся методичний форум викладачів економіки і фінансів.

«Практична цінність економічних знань»


У рамках профорієнтаційної роботи методичної комісії викладачів економіки і фінансів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області 25 жовтня 2017 року в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Грушевського відбувся методичний форум викладачів економіки і фінансів.

Методичний форум на тему: «Практична цінність економічних знань» був організований у формі інформаційного тренінгу для учнів випускних 9-х класів ЗОШ №100 та ЗОШ №69 міста Одеси, де слухачі та викладачі мали можливість обговорювати проблемні питання. В заході приймали участь викладачі та студенти 1-х курсів багатьох ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Одеської області, а саме: Одеського технічного коледжу ОНАХТ, Одеського механіко-технологічного коледжу ОНАХТ, Одеського технікуму промислової автоматики ОНАХТ, Одеського автомобільно-дорожнього коледжу ОНПУ, Одеського коледжу комп'ютерних технологій ОДЕУ, коледжу економіки та соціальної роботи ОНУ ім. І.І.Мечникова.

Мета інформаційного тренінгу – приблизити учнів випускних класів, які знаходяться сьогодні перед вибором професійної спрямованості, до економічних професій, ознайомити їх, чим займаються люди цих професій, оцінити їх значимість та показати практичну цінність економічних знань. Основними доповідачами виступали: Коробкіна О.В., голова методичної комісії викладачів економіки і фінансів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області, викладач вищої категорії Одеського технічного коледжу ОНАХТ; Ротарь О.М., викладач-методист Одеського фінансово-економічного коледжу КНТЕУ; Шевченко С.В., викладач-методист Одеського автодорожнього коледжу ОНПУ .

Відкрила методичний форум Коробкіна О.В., голова методичної комісії викладачів економіки і фінансів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Одеської області, де вона привітала усіх гостей та учасників з сумісним проектом по профорієнтації, з можливістю ознайомити широке коло випускників з новими та вже існуючими професіями економічного напрямку на ринку праці України, а також можливістю викладачів ознайомитись з іншими формами профорієнтаційної роботи.

Інформаційний тренінг розпочався з ілюстративно-інформаційної бесіди - «Екскурсія до економічних професій»(доповідач Коробкіна О.В.), де було вказано на актуальність професій економічного напрямку, їх різновиди та переваги перед іншими професіями. Також був зроблений акцент на практичну значимість професій економічного спрямування у повсякденному житті людини. Для аргументації пріоритетності професій економічного спрямування наводились конкретні приклади з життя, було використано багато літературних епізодів, крилатих фраз та картинок.

Викладач Коробкіна О.В. цілком обґрунтувала точку зору, що «економічна грамотність сьогодні набуває такого же значення, як і фізичне загартування та інтелектуальні здібності» (за словами Н.О. Пільгуй). Також учні ознайомились з професіограмою економіста: необхідними професійними якостями, умовами праці, областями застосування професії , із закладами, де можна отримати базову освіту та ін. Бесіда проходила у дружній атмосфері. Учні активно приймали участь у бесіді.

З практичним тренінгом на тему: «Фінансова грамотність» виступила Ротарь О.М. Вона розглянула питання необхідності грошей у нашому житті та вміння їх використовувати, розрізнила поняття «гроші» та «фінанси», привела факти легковажного ставлення до своїх фінансів та слідства цього. Було розглянуто моделі мислення звичайної людини про фінанси та фінансово грамотної людини, а також перспективи фінансово освіченої людини у повсякденному житті. Викладач Ротарь О.М. провела практичний тренінг з присутніми учнями, де на яскравих прикладах показала, як можна грамотно розпоряджатися особистими фінансами.

З інформаційно-практичним тренінгом на тему:«Економічні знання – шлях до успіху у підприємницькій діяльності» виступила Шевченко С.В.

Вона вказала на зростання ролі економічної науки у зв’язку із розвитком малого та середнього бізнесу в Україні, на необхідність розуміти причини та наслідки економічних явищ , для того, щоб приймати ефективні рішення при веденні власного бізнесу. Викладач Шевченко С.В. приділила увагу головним умовам успішного здійснення підприємницької діяльності. Зроблено акцент на те, що малий бізнес не вимагає великих початкових вкладень, що практично кожен підприємець починає свій шлях до великих грошей саме з малого бізнесу. «Вибираючи напрямок підприємницької діяльності, необхідно орієнтуватися на перспективні види бізнесу, які зможуть приносити дохід тривалий час» - підкреслила Шевченко С.В. Викладач зацікавила учнів практичною стороною економічної освіти: «Як розпочати свій власний бізнес?» та розкрила усі етапи формування власної справи. Наведений приклад із реального життя про випускника ОАДК Олексія Левантовського - власника автосервісу з великим колом постійних клієнтів, який почав свій бізнес у звичайному батьківському гаражі, викликав жваве обговорення учнів.

Студенти Одеського технічного коледжу підготували театральні мініатюри про переваги економічних знань, у яких були задіяні учні - слухачі інформаційного тренінгу.

Із заключним словом виступила Бірюкова С.О.- провідний фахівець профорієнтаційної роботи Одеського міського Центру зайнятості відділу активної підтримки безробітних, яка підтримала поширення інформації про професійну освіту у формі інформаційного тренінгу, який сприяє учню свідомо обрати майбутню професію. Вона виказала наміри про підтримку такого проекту і у подальшій співпраці між обласним методичним об’єднанням викладачів економіки і фінансів та Центром зайнятості.

Всі доповіді були презентовані на сучасному обладнанні, аргументовані і підкріплені наочним матеріалом. Учасники заходу проявили зацікавленість до представлених професій. В кінці заходу учні отримали інформаційні буклети про вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації Одеської області, в яких можна отримати базову економічну освіту, учні обмінювались думками зі студентами та викладачами, фотографувались та розстались друзями.

Форма проведення і дружня атмосфера, яка була властива цьому інформаційному тренінгу, є взірцем того, як можна проводити цікаві корисні заходи такого типу серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, а досвід доцільно розповсюджувати серед інших регіонів України.