Одеський технічний коледж

Одеської національної академії харчових технологій

<<< Новини

09 листопада 2016

У 2016 році Україна і світова спільнота відзначає 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Іван Франко – особистість з шаленою працездатністю, талановита індивідуальність, яка думала про свою землю і український народ, справжній громадянин, який віддав усі свої сили на те, щоб життя українців стало кращим і повноціннішим.

З нагоди 160-річчя з дня народження, з метою популяризації творчої спадщини Каменяра та активізації виховної роботи зі студентською молоддю в Одеському технічному коледжі пройшла студентська науково-практична конференція «Спадщина Івана Франка у світлі сьогодення», організована викладачем комісії філологічних дисциплін Рудець І. М.

На конференції були присутні викладачі та студенти коледжу, а також почесні гості з Одеської національної академії харчових технологій, зокрема доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри українознавства і лінгводидактики – Віват Ганна Іванівна. Вона щиро привітала учасників конференції, а також зазначила, що шанування пам’яті Франка є громадянським обов’язком кожного українця.

Учасники конференції висвітлили актуальні проблеми франкознавства в царині літератури, розкрили багатогранність таланту титана української літератури.

Студенти коледжу виступили з цікавими доповідями на такі актуальні теми сьогодення:

• «Філософські, соціальні та державотворчі погляди І.Я.Франка». Доповідач – Палій Таміла, студентка групи 1ТХ-70; керівник – Рудець І.М.

• «Публіцистична діяльність І.Я.Франка». Доповідач – Делі-Стоянова Світлана, студентка групи 1ТХ-70; керівник – Рудець І.М.

• «Франко – перекладач». Доповідач – Савчук Юлія, студентка групи 2ТТ-18; керівник – Коннікова О.К.

• «Політичні погляди І.Я.Франка». Доповідач – Бейда Богуслав, студент групи 1МХ-52; керівник – Семенова А.Є.

• «Кохані жінки І.Я.Франка». Доповідач – Панченко Каріна, студентка групи 1ОМД-03; керівник – Васильєва К.П.

Учасники конференції вкотре переконалися, що, як писав П. Загребельний, «ми не можемо назвати, мабуть, жодної ділянки людського духу, в якій би не працював Іван Франко і в якій він би не був великий».