<<< Новини

Знайомтесь! Японія!

31 жовтня 2017

До Всесвітнього дня туризму та до року Японії в Україні в Одеській обласній універсальній наукової бібліотеці ім. М.Грушевського(ООУНБ) 27 вересня 2017 року відкрився цикл заходів під назвою «Знайомтесь! Японія!», присвячена популяризації японської культурної спадщини та її впливу на розвиток сучасного світової культури.

На зустріч з Японією прийшли студенти економічного відділення Одеського технічного коледжу ОНАХТ(групи 1ЕП-28, 3ЕП-26, 3ОМД-02) та викладачів коледжу Коробкіну О.В., Комар Н.М. та Кухарук А.А., які є постійними відвідувачами бібліотеки ім. М Грушевського. Дружні стосунки з бібліотекою , які склалися за багато років, спонукають нас до створення сумісних проектів та активну співпрацю. І тому у день відкриття ми теж приготували свій сюрприз.

В перший день циклу заходів (27.09.2017) «віртуальну» подорож до Японії відкрила завідуюча відділом іноземної літератури Ліщінська Світлана Леонідівна з літературною експозицією книг відомих японських авторів. Вона познайомила нас з новими іменами та японськими поетичними жанрами. Книжково-літературна виставка привідкрила завісу унікальності Країни Вранішнього Сонця – Японії. Познайомилися ми також з книгами, представленими на виставці: міфами і легендами Давньої Японії, творчістю Юкіо Місіми, Ясунарі Кавабата, Дзюніті Ватанабе, Сюгоро Ямамото, Кобо

Абе, Акутагава Рюноске. Якщо хтось хоче зрозуміти особливий колорит японців, зверніться до книг Харуки Мураками, якого сьогодні в світі називають абсолютним майстром слова, легендою сучасної японської літератури.

Гідом по Японії був президент Японського клубу в Одесі – Гольша А.К. В «подорожі» він познайомив нас з традиціями та знаковими місцями Японії (при коментованому перегляді документального фільму). Студенти та гості бібліотеки мали змогу ближче познайомитися з географією, історією, культурою, звичаями, художньою літературою цієї країни, дипломатичними і економічними відносинами України з Японією.

Говорили про так зване японське «економічне диво». Дивно, але «японське диво» проявилося після війни, яку Японія програла. Чого коштували лише атомні бомбардування міст Хіросіма і Нагасакі, які раптово показали світові нову і нелюдську зброю.І зробили висновок, що диво змогло статися тільки тоді, коли самі японці оцінили свою традиційну культуру, можливості і розум свого народу. Коли зрозуміли, що можна не тільки воювати, доводячи своє панування, але і йти шляхом творення. Винаходити, вивчати, досліджувати, будувати і допомагати один одному.

З цікавістю та жвавим обговорення прослухали інформацію про навчання в школах Японії, про своєрідну систему виховання дітей у Японії. Наприкінці віртуальної подорожі до Японії Анатолій Кирилович провів для слухачів «практичне заняття» - як правильно користуватися паличками для суші. Було цікаво та корисно.

Подорож поетичною Японією здійснили разом із одеським поетом –Шуптою Дмитром Романовичем, який перекладає японські вірші та пише сам танки. Поет ознайомив слухачів про особливе ставлення японців до віршів. В Японії існували цілі школи хоку. Керівників таких шкіл призначав сам імператор. Це єдина країна в світі де існувало міністерство поезії. Дмитро Романович читав свої вірші про Японію. А потім відбулися літературні читання японських віршів, в якому прийняли участь студенти групи 1ЕП-28 економічного відділу ОТК ОНАХТ під керівництвом викладача Комар Олени Миколаївни.

І на останок наші студенти підготували справжній сюрприз усім гостям бібліотеки – показ японських національних костюмів та фотосесія з «японськими» красунями. Дівчата представили традиційний та сучасний жіночий костюм.

Загадковості Японії вистачило на всіх: азійський менталітет, помножений на століття ізоляції; вдале поєднання традиції і сучасності; дійсно високий рівень передових технологій плюс ієрогліфічна дійсність і настороженість до усього чужого – весь цей «мікс» робить Японію для європейців такою привабливо-недосяжною і незбагненно-загадковою.

І хоч це знайомство було умовним, символічним, але в ньому були справжні сходинки, що вели до вміння творчо мислити, аналізувати нові знання, формувати особисту думку.

Студенти дякували за зустріч! І дуже приємно звучало: Сайонарі!