<<< Новини

Звіт з виховного заходу присвяченого року Японії в Україні

20 листопада 2017

Цикловою комісією «Легкої промисловості» був проведений виховний захід присвячений року Японії в Україні.

Японія - країна вранішнього сонця з самобутньою культурою та традиціями. Вона надихає і зачаровує. Саме тому ми вирішили розповісти, як Японія змінила світову моду.

Студенти третього та четвертого курсів підготували цікаву інформацію базуючись на багатовіковій історії Японії.

Веселим танком ми запросили у наші стіни Японію, який підготували для нас студентки Трофімчук Ірина 4МК-14 та Неклюдова Ірина 3 МК-15.

Про багатовікову історію Японської моди підготувала презентацію студентка групи 3МК-15 Полінкевич Олександра.

Традиційними жіночими обі зав'язують кімоно. Виглядає він настільки вражаюче, що надихнув не одне покоління західних дизайнерів на експерименти.

Японські дизайнери здивували та змінил світ моди.

На початку нового десятиліття стався "японський прорив": в 1981 році Едзі Ямамото і Рей Кавакубо показали свої колекції в рамках паризького Тижня моди і просто шокували європейців: колекції їхні виглядали о одного боку, як твір мистецтва, з іншого, як карикатура на європейський одяг. Тоді стиль колекцій японців називали destructuree look, пізніше цей напрям в дизайні одягу отримало назву "деконструктивізм".

Також Японські дизайнери внесли у світ моди чорний колір,як повноцінний колір з якого починається все.

Перевага чорного кольору, безкомпромісна багатошаровість, трансформація одягу, ігри з її фрагментами, спроби поєднати непоєднуване, відмовитися від традицій, від канонів "доброго смаку" - Кавакубо і Ямамото фактично зруйнували традиційні уявлення про форму, функціональність і кордони одягу, розглядаючи його як елемент чистого мистецтва, як об\'єкт для експериментів.

Саме завдяки деконструктивізму в сучасній моді майже не існує строгих розмежувань між одягом для дня і для вечора, для відпочинку і для роботи, елементи уніформи проникли в повсякденний одяг, а мотиви спорту – у вечірнє вбрання. Нарядні тканини - оксамит, парча, атлас, мереживо - зайняли своє місце в повсякденному гардеробі, а шкіра, денім, трикотаж і твід злетіли до рівня червоних доріжок.

З великою цікавістю студенти-модельєри з 1-4 курс приймали участь у виховному заході та майстеркласах.

Цим виховним заходом ми показали нашим студентам, що в моді не має нічого неможливого, і будемо сподіватися, що ця багатогранна історія японської культури надихне їх на творчість.