<<< Новини

Зустріч випусників 55 років

01 грудня 2019

23 листопада 2019 року в Одеському технічному коледжі урочисто відсвяткували 55-у річницю відкриття спеціальності «Монтаж і обслуговування холодильно-компресорних машин та установок».

А почалося все у 1964 році, коли за наказом Міністерства Освіти СРСР технікум харчової промисловості почав підготовку техніків - механіків по обслуговуванню холодильного обладнання.

В цей час технікум розташовувався за адресою вул. Лозина, де знаходився до 1966 р. У 1968р. технікум згідно з наказом МПП СРСР, було передано пуско-наладочному керуванню «Оргхарчопром», однак наші навчальні майстерні - 4 хімічні лабораторії, 2 кабінети по холодильно - компресорним машинам і установкам, лабораторії вимірів і іспитів, знаходилися також і в них проводилися навчальні заняття до червня 1969 р., після чого були переведені в новий лабораторний корпус (Фрунзе 54).

Високу якість фахівців в галузі холодильної техніки сьогодні забезпечує випускова циклова комісія спецдисциплін холодильного циклу, яку очолює викладач-методист Беркань Ір.В. До складу комісії входять викладачі вищої категорії: Рекеда Ю.Д., Селіванов А.П., Петушенко С.М., заст. директора з НВР Торба С.Г, заст. директора з НВР Беркань Іг.В., зав. відділення енергетичних систем Бригадр. Л.Г., зав. лабораторією МЕРХО викладач першої категорії Бурдюжа С.А., лаборант спец лабораторії Хоцяновський С.Ю. На протязі всіх цих років було підготовлено майже 3000 техніків-механіків по обслуговуванню відповідного обладнання і установок. Всі ці роки комісія тісно співпрацює з інститутом холоду, кріотехнологій та екоенергетики ім. В.С. Мартиновського ОНАХТ. Нашими партнерами стали наступні підприємства: АТ «Одеський припортовий завод»,

ПП «Максима» , ТОВ «Спец КліматКонтроль» , АТ «Дріжджовий завод», ПП «Клімат», ПП «Фаворит», ПП «СтарТехнології», Компанія «АCLIMA», ТОВ «Сан–Айс», ТОВ «АРЕХ», АТ «ОдесКабель» та інші.

В 2015 на базі основної спеціальності була відкрита спеціалізація «Монтаж і обслуговування систем кондиціювання і вентиляції повітря»

У 2017 році наказом директора була організована кафедра «Енергетичного машинобудування» на чолі з професором, д.т.н. Хмельнюк М.Г.. До складу кафедри входять к.т.н., доценти: Жихареєва Н.В. Когут В.О., Буданов В.О., Остапенко О.В., Яковлева О.Ю. В цьому ж році коледж отримав ліцензію на підготовку здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Системи кондиціювання і вентиляції повітря».

У 2018 році в структурі відділень було відокремлене відділення енергетичних систем. Сьогодні на відділенні 10 учбових груп: 8 - по підготовці молодшого спеціаліста, 2 - по підготовці бакалаврів. Також є групи заочної форми, де навчаються студенти на базі дипломів кваліфікованого робітника.

На зустріч 23 листопада прийшло 60 випускників різних років. Спілкування, змінювалося номерами художньої самодіяльності, виступом представників адміністрації, викладачів, випускників. Основним результатами можна вважати організацію «Спілки холодильщиків ОТК», в яку увійшло 56 учасників.