<<< Новини

День відкритих дверей на комісії холодильних дисциплін

23 лютого 2018

21 лютого 2018 року циклова комісія холодильних дисциплін щиро відкрила двері всім бажаючим отримати професії, пов’язані з використання штучного холоду.

Питання які цікавили абітурієнтів та їх батьків:

  1. Умови прийому документів в поточному році;
  2. Термін роботи підготовчих курсів;
  3. Перелік дисциплін, що вивчають студенти;
  4.  озмір стипендії;
  5. Наявність гуртожитка;
  6. Бази практик та місця працевлаштування.

Для присутніх були запропоновані цікаві досліди, що демонструють дивовижні властивості сухого льоду або твердої форми вуглекислого газу. Одна з них - здатність речовини сублімуватися в повітрі, переходячи із твердого стану в газоподібний, оминаючи рідку фазу, в якій сухий лід може перебувати тільки за дуже високого тиску.

Всім відомо, що для процесу горіння необхідний кисень. Палаюча свічка, яку помістили у скляну колбу, швидко згасне при додаванні в ємкість сухого льоду. Запалити свічку не можливо навіть згодом, оскільки простір навколо неї буде заповнений вуглекислим газом.

Якщо в ємність із сухим льодом додати води, він почне перетворюватися в газ швидше, особливо, якщо вода гаряча. При цьому утворюється неперевершений густий туман.

Сухий лід володіє також дуже цікавою "музичною властивістю". Якщо до нього доторкнутися металевим предметом, наприклад ложкою або монеткою, ми почуємо оригінальний деренчливий звук, який при невеликій фантазії експериментатора можна перетворити у мелодію. Оскільки металева поверхня тепла, лід посилено сублімується, і утворюються осередки підвищеного тиску - вм\'ятини на поверхні льодового брикету. При зіткненні сухого льоду з металевою поверхнею відбувається ефект тремтіння - монетка, вставлена ребром у поверхню речовини, почне вібрувати.

Однак поводитися з сухим льодом треба обережно, щоб не обморозити руки, оскільки його температура надзвичайно низька – -79 градусів за Цельсієм при атмосферному тиску.

Наступна зустріч 22.03.2018. Запрошуємо всіх бажаючих.