<<< Новини

Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря

12 березня 2018

Фото з 204 річниці Тараса Шевченка

Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря

9 березня виповнилося 204 роки від дня народження великого українського пророка, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка. Це одна з найвидатніших постатей нашого народу. Феномен поета відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять. Великі провидці, генії — вчені, філософи, письменники, майстри мистецтва — освітлюють шляхи до ідеалів. А за це люди шанують їх, славлять та бережуть про них вдячну пам'ять навіки-вічні. Український народ теж має свого національного генія, свого великого поета, що сказав своє віще слово всьому світові. Це — наш великий, незабутній Тарас Григорович Шевченко...


Поглянь Тарасе на молодь України! Це ми, нащадки твої, які несуть огонь, запалений від полум’я твоєї свічки! Свічки надії, свічки боротьби, свічки прагнення до волі і освіти, до Незалежності і єдності, свічки майбуття України!

Великий Кобзар- маяк в океані бурхливих подій!


12 березня в Одеському технічному коледжі ОНАХТ було проведено святковий захід «Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря». Мета проведення виховного заходу : вшанувати пам’ять великого Кобзаря; виховувати любов до поезії, мистецтва, повагу до літературних діячів. Викладач М.М.Бурундукова та студенти 2-3 курсів підготували сценарій заходу, виставку плакатів, збірки поетичних творів поета. Сценарій свята охоплює різні види діяльності: мистецтво ведення концерту, декламування віршів напам’ять, пісні, танці. Всі ці види діяльності розвивають вміння студентів проникливо заглиблюватися в творчість митця, зацікавлюють і спонукають до творчої діяльності.


Цінним матеріалом у сценарії є демонстрація картин і розповідь про художню спадщину Т.Г.Шевченка, яка викликала особливий інтерес у глядачів та учасників заходу. Перегляд відеоматеріалу ще раз нагадав про основні сторінки життя Шевченка - кріпака, Шевченка - поета, Шевченка -художника.


Поєднання матеріалів творчості письменника із сучасними піснями про Україну - є тим зерном сьогодення і майбутнього, яке зійде у душах дітей прекрасним врожаєм національного інтелекту, культури, етики та естетики.