<<< Новини

Звіт з засідання двох обласних комісій

06 грудня 2017

Циклова комісія суспільно-гуманітарних дисциплін ОТК бере активну участь і в роботі обласних методичних об\'єднань - істориків і викладачів суспільних дисциплін. 5 грудня 2017 року на базі Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П) пройшло планове засідання двох обласних методичних комісій: викладачів суспільних дисциплін (голова - Мирошниченко В.О., ОТК ОНАХТ) і викладачів історії (голова - Пугачова Н.А., Одеське училище мистецтв і культури імені К.Ф. Данькевича). Порядок денний був дуже насиченим.

Голови методичних комісій Мирошниченко В.О. і Пугачова Н.О. в своїх виступах дали загальну характеристику стану справ обласних методичних об\'єднань, проведених і запланованих заходів на 2017 - 2018 н.р. У виступах Мирошниченко В.О. і Пугачової Н.О. були сформульовані і в ході виниклої дискусії закріплені теми обласних олімпіад з історії України та Основ економічної теорії, проведення яких заплановано на квітень-травень 2018 року. Також, Пугачова Н.О. окреслила коло питань, які становлять основу запланованої на лютий - березень 2018 року наукової конференції викладачів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, присвяченій 100 річному ювілею жовтневої революції.

Заступник директора з навчально-методичної роботи Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляника (ДВНЗ ОМУ П) - Тарусин Анатолій Пилипович коротко, але водночас і насичено охарактеризував місце і значення Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П) в сучасній системі освіти, розповів про структуру училища та дал загальну характеристику основним професіям, які сьогодні отримують курсанти. На карті світу він показав країни, в яких працюють випускники училища, багато хто з них досягають вельми значних висот, займаючи, в тому числі, і міністерські посади в своїх державах. У своєму виступі Тарусин А.Ф. підкреслив, що училище має відповідну матеріально-технічну базу. Училище приймає на навчання осіб з базовою загальною середньою освітою та повною загальною середньою освітою. Терміни навчання на денному відділенні становлять 4 та 3 роки відповідно. Після закінчення училища випускники одержують сертифікат компетенції офіцерського складу.

Голова ЦК СЕД Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П) - Жіговська Майя Анатоліївна в своєму виступі, використовуючи інтерактивні методи, торкнулася історії училища. Одеське морехідне училище рибної промисловості імені Олексія Соляніка (ОМУ  П ім. О.Соляника) є базою підготовки фахівців рибопромислового, транспортного та допоміжних флотів, а також берегових підприємств галузі; було засновано Постановою  ади Міністрів С С  за № 365 від 03.03.1954р. Сьогодні училище є асоційованим членом Міжнародної асоціації лекторів морської англійської мови (Світовий морський університет, Швеція), Інституту морської інженерії та технології (Великобританія), бере участь в міжнародній програмі з обміну студентами STEP UP (Лондон). За 63 років існування підготовлено більше 17 тисяч фахівців, які успішно працюють як на теренах України, так і за її межами. Загальна чисельність співробітників училища становить 180 осіб, які забезпечують навчання та виховання курсантів на денному, та студентів на заочному відділеннях. На теперішній час контингент училища становить 2500 осіб.

З яскравою доповіддю, присвяченою презентації нового, інтерактивного підручника з предмету "Культурологія" виступила викладач Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П), завідувач бібліотекою Сонько Людмила Сергіївна. На презентації присутнім викладачам було продемонстровано сам підручник і розкриті можливості його застосування в навчальному процесі, в тому числі - в самостійній роботі студентів. Стислість, інформатівность, змістовність підручника, можливість студентам самостійно проводити аналіз своїх знань, підсумкове тестування онлайн - все це призвело до того, що підручник отримав схвалення МОН України та запущений в навчальний процес Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П). Багато з присутніх на засіданні викладачів інших навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Одеської області висловили крайню зацікавленість в придбанні цього підручника і використанні його в навчальному процесі в своїх ВНЗ. В процесі дискусії автору було задано чимало запитань, які стосувалися як наповнення підручника, так і особливостей форм контролю знань студентів. Було прийнято одноголосне рішення рекомендувати підручник Сонько Л.С. до використання (за згодою автора) в інших ВНЗ Одеси і області.

Викладач Одеського автомобільно-дорожнього коледжу Тарутіна Олена Борисівна виступила з яскравою презентацією, в якій показала можливість між предметних зв\'язків між, здавалося б, вельми далекими галузями знань. Зокрема - між кресленням (інженерною графікою) і соціологією і філософією. У яскравому і запальному виступі, використовуючи комп\'ютер та телевізор, вона розкрила і показала великий і багатогранний зв\'язок, який сотні і тисячі років існує між цими галузями людського знання: карти, графіка, золотий перетин, морехідна справа і т.д. В кінці виступу Тарутина Є.Б. анонсувала проведення в травні 2018 року на базі Одеського Автомобільно-дорожнього коледжу великого відкритого заняття, яке буде охоплювати і соціологію і креслення (інженерну графіку). Запрошуються всі бажаючі !!!

На завершення засідання, голова обласної методичної комісії викладачів суспільних дисциплін ВНЗ І-ІІ р.а. Одеської області Мирошниченко В.О., від імені  ади директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Одеської області, та голови  ади директорів – Коваленко А.В., привітав з ювілеєм - 60 років - голову обласної методичної комісії викладачів історії Пугачову Надію Олександрівну і вручив почесну грамоту  ади директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Одеській області і пам\'ятний подарунок.

Залишається тільки побажати, що б і надалі, засідання методичних комісій завжди проходили настільки ж дружно, плідно і в такій творчій атмосфері.

Окрема вдячність адміністрації Одеського морехідного училища рибної промисловості ім. Олексія Соляніка (ДВНЗ ОМУ П) та ЦК СЕД (голова – Жиговська М.А.) цього закладу, які організували та провели засідання обласних методичних комісій викладачів історії та соціальних дисциплін на високому організаційному рівні.